Sohbet Seo Makaleleri Nasıl Yazılır

 

Sohbet Seo Makaleleri Nasıl Yazılır 

 

Merhaba Sevgili https://www.Mircteam.Org Dostlar sizlere Bir gerçeği açıklamak, ve düşüncelerimızı paylaşmak hatta  anlatmak istiyorum. her  konuda  görüş  ve düşüncelerimizi sizlerle paylaşmak, öne sürmek ya da bir tezi, konuyu, savunmak, desteklemek için yazılan kelimeler veya yazılan yazılara geniş kapsamda bakıcak olursak hepsine tümüne genel anlamda makale denir arkadaşlar. Yani makaleler, Herhangi bir konuda bilgi vermek, bir fikir veya bir konuya açıklık getirmek, gerekirse eğer yeni bir görüş veya  düşünceyi  ileri, hatta öne sürmek, gibi ele alınan konu üzerinde yapılan inceleme ve araştırma sonuçlarına  göre deliller göstererek, bu yeni görüş ve düşüncelerinizi desteklemek ve ıspatlamak gayesi ile yazılan konular gazete ve dergilerde paylaşanlardır. Arkadaşlar bunları farklı bir konuda ele almak gerekirse sizler için aşağıda sıraladık.

 

Sohbet ile Makale Arasındaki Farklar  

 

Sohbet ile Makale arasında 3 farklı konu vede maddelere toplanmıştır. Peki Bunlar nelerdir. Buyrun inceleyelim hep beraber. 

1  Makalenin konuyu derinlemesine incelemesine karşılık, sohbetlerde konu yüzeyden incelenmesi

2  Makalelerde işlenen fikir savunularak ispatlanır. Sohbetlerde ise, ispat gayesi yoktur.

3  Makalelerde daha ciddi ve sağlam ilim dili kullanıldığı halde, sohbetlerde samimi bir konuşma dili kullanılır

 

Makale ile Fıkra  Arasındaki Farklar

 

1   Makale yazan ele aldığı fikirler bilimsel bir yaklaşımla inceler.

2   Makalede yazar kendini fikirlerini düşüncelerini ön plana çıkarmak zorundadır.

3   Fıkrada ise böyle bir zorunluluk yoktur. Fıkra yazarı isterse ispatlama yoluna bile gide bilir.

4  Makale ciddi bir yazı olduğu için resmi bir anlatım kullanarak biliriz. Çünkü samimi vede içten bir yazim vardır.

 

Makale ile Deneme Arasındaki Farklar   Nelerdir

 

Denemeci ve yazarcı özgürce seçtiği bir  konu hakkında üzerine kişisel bilgilerini görüşlerini okurlarıyla paylaşması  dostça, sevgiyle, okuyucusuna  düşündürme vede sorumluluk amacı  taşımaktır. Yazınsal bir  dil kullanarak toplumun geneline hitap  ederler.  Makaleci ise öğretmeyi, bilgilendirmeyi çözümlemeyi amaçladığı için bilimsel belge, anket ve istatistikler göre hatta verilerle kendini kanıtlama yoluna gitmektedirler.  Bilimsel ve terimsel  bir  dil  kullanarak konuyla  doğrudan  ilgisi  olan sınırlı bir okurlara izleyicilere yazarlara kullanıcılarına bu sekilde seslenirler.

Kısaca arksdaslar burdan anlatmak istediğimiz buydu sizlere  https://www.Mircteam.Org Ailesi olarak sizlere Makale nasıl yazılır nelere dikkat edilir noktası vürgülüne kadar azda olsa sizleri biraz aydınlatmak istedim her nekdar iyi veya kötü olsa bile bilgilerimi Siz değerli dostlarla paylaşmak istedim. Bu hususda yazılan makalelerin içeriğine bakarak okuyarak nasıl ilk okulda öğretmenlerimiz bizlere birer bir ders konu vererek bunları yapmamızı isterlerdi bizlerde bunları kısaca giriş gelişme sonuç şeklinde yapıorsak işte buda bir makale gibi düşünün aklınızdan geçenleri düşünceleri nizi paylaşarak veya yansıtarak yaza bilirsiniz güzel dostlar. Şimdiden sizleri Rabbim e emanet ederek aranızdan çekiliyoruz Hoşça vede Dostça kalmanız dileğimizle https://www.Mircteam.Org Ailesi

 

Yeni Başlayanlar için makale, Google Makale Yazma, Kısa bir makale nasil yazılır, Sesli Makale nasıl yazılır, Ücretsiz Makale yazmak, Twitter makale eklemek, Makale Nedir, Makale Özellikleri Nelerdir, 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir